• +90 216 466 4666
Instersteel

Otel Ekipmanları Nasıl Seçilmelidir.

Otel ekipmanları seçimi hakkında bilgiler...

 
 
 Otel Ekipmanları Nasıl Seçilmelidir?
Kimi zaman mecburiyetten kimi zaman tamamen zevk amaçlı olarak gezilere çıkıyor. İnsanlar iş amaçlı olarak ya da tatil amaçlı olarak kısa ya da uzun süreli olarak bulundukları noktadan ayrılarak başka bir kente gittikleri zaman eğer bir yakınlarının yeri yok ise o zaman mecburen, otel, motel, pansiyon, hostel tarzı yerleri tercih etmek durumunda kalıyorlar ki buralarda da ne tür bir yer olursa olsun ucuz ya da pahalı, sıradan ya da lüks kimi otel ekipmanları olmadan bu tesislerin işlev görmesi adeta imkansız.
 
O yüzden otel ekipmanları neredeyse başlı başına bir uzmanlık konusu denilebilecek nitelikle olan bir durum. Kişinin çok zengin biri olarak böylesi bir yeri de açması yeterli değil sonuçta nasıl ev dekorasyonunda, ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken durumlar varsa ise burada da dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar var. Eğer tesisi kuran kişi kendini bu alanda yetkin ve yeterli hissetmiyor ise kesinlikle bir uzmandan yani iç mimardan profesyonel destek alabilir.
 
Bu iş yani otel ekipmanları alımı çok para ile olabilecek bir durum değildir. Hatta tam tersi kimi zaman çok ucuza da otelin içinde harikalar yaratmak mümkündür. Birçok alanda yaşamın kendi mottosunda olması gerektiği gibi işin içine birazcık sabır ve ruh katmak yeterlidir.
 
Biraz örnekler üzerinden gidecek olursak otelin tarzına göre ekipmanların alımına gidilmeli ve eğer piyasada mevcut değilse özel olarak yaptırma yoluna gidilmelidir. Sonuçta bir müşterinin yeniden oraya gelmesi ve kendisini evinde hissedebilmesi için temizlik, hijyen, güler yüzlü ve deneyimli personel yanı sıra kullanılacak olan ekipmanların da oldukça büyük önemi vardır. Plastik olan ürünlerden olabildiğine uzak durulmalıdır zira basit ve kistch bir görünüm veren bir malzemedir plastik.
 
Butik otellerde ise konsept gereği kişi çok farklı ekipmanlar seçebilir ama günümüzde butik otellerde kendi içinde alt başlıklara ayrıldığından ilgili konsepte uygun olan malzemeler seçilmelidir. Eğer çok özgün bir minimal oteliniz varsa ve o otel bir dağ başında ise ahşap doğal malzemelerden yapılan ekipmanlar tercih edilmelidir. 

+90 216 466 4666

ÇAĞRI MERKEZI